Haber

Kocaeli Büyükşehir ramazanda taksicileri unutmadı

Büyükşehir bu kez Gebze bölgesinde taksicilere sıcak iftar yemeği dağıttı. Taksiciler iftarın huzurunu Büyükşehir’in yemek ikramıyla yaşadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hizmet kolunun en değerli adımlarından biri olan taksici esnafının yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Dış İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı Esnaf ve Sanatkarlar İşleri Müdürlüğü, İzmit ve Derince ilçelerinden başlattığı iftar yemeği dağıtımına Gebze’de devam etti. Büyükşehir ekipleri, iftar saatinde tek tek Gebze bölgesindeki taksi duraklarına giderek sıcak yemek dağıttı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN SELAMLARI

Esnafın ihtiyaçlarını karşılama sorumluluğuyla gece gündüz demeden hem can suyu olan taksici esnafını da unutmayan Büyükşehir, vatandaşlara hizmet veren 63 taksi durağında yaklaşık 540 taksiciye iftarlık sıcak yemek dağıttı. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde. İftar saatine yakın taksi duraklarının kapısını çalan gruplar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamını sürücü esnafa ileterek sıcak iftarlarını ikram etti.

“İLK DEFA BÖYLE BİR HİZMET ALDIK”

İlk kez böyle bir hizmet aldıklarını belirten taksici esnafı, Niyetlerinden dolayı Önder Büyükakın’a ve misyon sahibi çalışana teşekkür etti. İftar saatlerinde çalışmak zorunda oldukları için evlerine gidemeyen taksiciler, Büyükşehir’in yemek ikramı ile orucun huzurunu otobüs duraklarında veya araçlarında yaşadı. Büyükşehir, ramazan ayı boyunca diğer ilçelerdeki taksicilere de iftar yemeği dağıtacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu