Teknoloji

Google, depremin ardından Hatay’ın adını haritadan sildi!

Kahramanmaraş depreminin en ağır sonuçlarına maruz kalan Hatay’da binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, binaların çoğu kullanılamaz hale geldi. Meydana gelen ikinci depremle birlikte hasarın arttığı yerleşim yerleri büyük ölçüde yıkıldı. Yaşanan depremin acısını ve hüznünü yaşayan vatandaşlar, kısa sürede Hatay ile ilgili araştırmaya başladı. Ancak Google haritalarında Hatay’ı bulmaya çalışan vatandaşlar büyük bir şok yaşadı.

Depremin ardından Google’ın Hatay ismini haritalarından sildiğini gören vatandaşlar tepkilerini sosyal medyada paylaştı. Başta bunun bir hatadan kaynaklandığı düşünülse de gelen tepkiler sonrasında teknoloji devi Google’ın bir açıklama ve düzenleme yapmaması olayın acı gerçeğiyle yüzleşmemizi sağladı. Sarsıntının yıkıcı etkisine rağmen Google’ın bu davranışı neden uyguladığı bilinmiyor. Gelen tepkiler karşısında adeta gözünü ve kulağını kapatmayı tercih eden ABD’li şirketin, önümüzdeki günlerde Hatay ismini haritalara ekleyip eklemeyeceği merak konusu oldu.

HATAY ADI FARKLI ŞİRKETLERİN HARİTALARINDA!

Google ile kıyasıya bir mücadele içerisinde olan Apple ve Yandex başta olmak üzere birçok teknoloji firmasının haritasına baktığımızda “Hatay” isminin yer aldığını görüyoruz. Durum buysa, “Google, Hatay’ın adını haritalardan kasten mi sildi?” sorusunu aklımıza getiriyor. Sosyal medyada her şeye rağmen böyle bir hataya asla müsamaha göstermeyeceklerini belirterek tepki gösteren kullanıcılar, Google’ın yaptığı hatayı düzeltmek için bir an önce harekete geçmesini istiyor.

KAYNAK: HABER7

diyadinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu