Haber

Terör örgütü PKK/YPG destekçilerinden yeni provokasyon! Türkiye’den sert tepki

Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG destekçileri, katıldıkları LGBT festivalinde Cumhurbaşkanı Erdoğan maketine LGBT sembolleri koyarak kışkırttı.

Terör örgütü PKK’yı simgeleyen paçavraların açıldığı yürüyüşe katılanlar, İsveç’in NATO üyelik başvurusuna da sloganlar atarak karşı çıktı ve Türkiye’nin şartlarının reddedilmesini talep etti.

TÜRKİYE’DEN SERT TEPKİ!

Dışişleri Bakanlığı, İsveç’in başkenti Stockholm’de PKK’ya bağlı bir grubun terör örgütü sembolleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine sloganlar atarak yaptığı propagandayı kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün (5 Ağustos) Stockholm’de düzenlenen bir etkinlikte, PKK bağlantılı bir grubun terör örgütü sembolleri ile propaganda yapmasına ve Cumhurbaşkanımıza karşı kötü davranışlarda bulunmasına izin verilmesini bir kez daha en güçlü ifadelerle kınıyoruz. taahhütlerinizi hatırlatın”söylendi.

İSVEÇ’TE PKK-YPG PROVOKASYONLARI

Başkent Stockholm’de 11 Ocak’ta tarihi belediye binası önünde toplanan PKK/YPG’li bir grup terör örgütü PKK/YPG’li, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzetilen kuklayı ayaklarından direğe astı. Binanın önünden geçerek görüntüsünü sosyal medyada paylaştı.

Terör örgütü PKK/YPG bağlantılı sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan tehditlerin Türkçe altyazılı olarak yapıldığı görüldü.

Bunun üzerine İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve kınandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(İsveç) Sokaklarında PKK gösterilerini izliyoruz, uyarıyoruz. Ancak ne yazık ki PKK/PYD bu gösterilerde durdurulamadı.” açıklama yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu