Haber

Meral Akşener son görüşmede yaşananları anlattı: Kılıçdaroğlu sinirlendi ayağa kalktı!

Muhalefetin dağılmasının ardından olaylı son 6 masalı toplantının detayları ortaya çıkıyor.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gazeteci Candaş Tolga Işık ile görüştü.

Akşener, son görüşmeden önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının diğer liderler nezdinde tartışıldığını ve anlaşıldığını söyledi.

“Aday için kamuoyu yoklaması yapalım”

İYİ Parti Lideri, yaptığı konuşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın sandıklarda öne çıktıklarını belirterek kamuoyu yoklaması teklifinde bulunduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu’nun bu talep üzerine öfkeyle ayağa kalktığını söyleyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

O güne kadar ne Kemal Bey’in ne de bir başkasının cb aday ismi hiç konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk “Gördüm ki benden başka herkes Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı tartışıldı ve anlaşıldı. Son söz bana gelene kadar herkes Kemal’in adaylığını dile getirdi.

Söz bana gelince Yavaş ve İmamoğlu anketlerimizde çıkıyor dedim. Ama isterseniz bir kamuoyu yoklaması yapalım ona göre hareket edelim dedim.

“Kılıçdaroğlu sinirlenip ayağa kalktı”

Kılıçdaroğlu Bey bu teklifi kabul etmedi, sinirlendi ve ayağa kalktı. Bugün ortak bir yazılı açıklama ile adaylığının açıklanmasını talep etti.

Partime sormadan böyle bir karar veremem dedim. ‘Sen imzalamazsın, sonra biz imzalarız, ilan ederiz’ dedi, ben de hadi kalkalım masadan dedim. Ali Bey, gerilimi azaltmak için araya girdi.

diyadin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu