Haber

Lübnan, Suudi Dışişleri Bakanı’nın Suriyeli Mültecilerin Dönüşü Konusundaki Pozisyonunu Destekliyor

BEYRUT, 21 Şubat (Xinhua) — Elnashra haber sitesinin bildirdiğine göre, Lübnan Dışişleri Bakanlığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Suudi Dışişleri Bakanı’nın mültecilerin dönüşü konusunda Suriye ile diyaloğu teşvik etme tutumunu takdir ettiğini bildirdi.

Bakanlık, Münih Güvenlik Konferansı’nda Suudi Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan Al Saud’un, “Özellikle Suriye’yi vuran yıkıcı şoktan sonra, Suriyeli mülteciler ve komşu ülkelerde acı çeken siviller sorununu çözmek için başka bir yaklaşımın şekillenmeye başladığını” söyledi. ve Türkiye.” tutumunu takdir ettiklerini söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “İç içe geçmiş bu ikilemi çözmenin en etkili yolu olarak Bakan Bin Ferhan’ın görüşünü paylaştıklarını” belirtildi.

Açıklamada, Lübnan’ın “ülke üzerindeki yükü hafifletmek için yerinden edilmiş Suriyelileri güvenlik ve haysiyetlerini koruyacak şekilde güvenli bölgelere dönmeye” davet ettiği belirtildi.

Lübnan Polis Departmanına göre, Lübnan’da çok sayıda mevcut mali krizin yarattığı zor koşullardan muzdarip 2,8 milyon Suriyeli mülteci var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu