Haber

Kocaeli’de su tasarrufuna duyarlı olan vatandaşlara tiyatro bileti verildi.

Kocaeli’de su tasarrufuna dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte açık çeşmeyi kapatan vatandaşlara tiyatro bileti verildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kadın Aile Kolları Müdürlüğü gönüllüleri, yağışların azalması nedeniyle ülke genelindeki barajlarda su seviyesinin düştüğüne dikkat çekmek için İzmit Cumhuriyet Bulvarı’nda sosyal deney yaptı. bilinçlendirmek.

Cumhuriyet Bulvarı’ndan geçen bazı vatandaşlar açık çeşmeyi fark etmezken, duyarlı birçok vatandaş suyun boşa akmasına engel oldu.

Çeşmeyi kapatan ve alkışlarla karşılanan duyarlı vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bu anlar Cumhuriyet Bulvarı’nın farklı noktalarına yerleştirilen kameralarla kaydedildi.

Duyarlı vatandaşlara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan 2 adet tiyatro bileti ile İSU’ya ait bardak ve bardak verildi.

Ayrıca bu kişiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın imzasını taşıyan ve üzerinde “Merhaba ben suyum. Dünyadaki ısı dengesinin sağlanması ve canlı çeşitliliğinin korunması için çaba harcıyorum ve istemiyorum. bunun için herhangi bir ek çaba.Tek ihtiyacım olan saygı.Beni duyabilir ve sesimi dinleyebilirsiniz.Yazılı onay vererek bu yok oluşu önlediğiniz için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu