Ekonomi

Kayseri Kadın Kooperatifleri Fuarda Yerlerini Aldı

Kayseri’deki 22 kadın kooperatifinin üyelerinin hazırladığı yöresel lezzetler ve el emeği ürünler fuarda tüketicilerle buluşuyor.

Valilik öncülüğünde kurulan kadın kooperatifleri için Dünya Ticaret Merkezi’nde dün açılan fuarda satışlar devam ediyor.

Kentin 16 ilçesinde farklı isimler altında kadınların yürüttüğü kooperatifler, fuar alanında kendilerini gösterme fırsatı buluyor.

İlçelerden Tomarza’daki kooperatif istiridye mantarlarıyla, kooperatif çikolataları Sarıoğlan’da, Yeşilhisar kooperatifi ise yöresel Soğanlı bebekleriyle öne çıkıyor.

Takı, giysi, örgü, pasta, ahşap işleri, ikramlık, kilim dokuma gibi eserlerin yer aldığı fuar 25 Haziran’a kadar açık kalacak.

Kadın girişimcilerden Handan Köse, Vali Gökmen Çiçek’in desteğiyle fuara katılarak tasarladığı takıları burada sattığını söyledi.

Daha önce evde üretim yaptığını ancak satacak yer bulamadığını anlatan Köse, “Birçoğumuz gerçekten çok güzel şeyleri evde yapıyoruz. Ben bunları paraya çevirmeyince hiçbir anlamı kalmıyor. .İnşallah Valimiz bize böyle bir imkan verdi.Yerler açılırsa halk burayı tercih eder.” dedi.

Yahyalı Elma Çiçeği Kadın İşletmesi Üretim ve İş Kooperatifi Lideri Zülfiye Yıldırım da elma sirkesi, kırılmış tel çanta, aile kiliminden çanta, çini işleri gibi ürünleri bir araya getirdiklerini belirtti.

Valiliğe destekleri için teşekkür eden Yıldırım, “Dün çok yoğunduk. Bugün yoğunluk daha yeni başlıyor. Güzel gidiyor. İnşallah istediğimiz gibi biter. Çok memnunuz.” söz konusu.

kozluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu