Teknoloji

Gmail’in Masaüstü Çeviri Özelliği Sonunda Mobil Uygulamalara Geliyor!

Google’ın dünyaca ünlü ücretsiz e-posta hizmeti Gmail, uzun süredir kullanıcılar için kullanışlı bir araç olmuştur. tercüme özelliği vardı. 100’den fazla dil takviyesine sahip olan bu özellik, dilleri algılayarak otomatik olarak çeviri yapabildi.

Ancak Gmail’in çeviri özelliği sadece masaüstüne özeldi Yani uygulamalarda yoktu. Google bugün nihayet bu eksikliği gidereceğini duyurdu.

Çeviri özelliği, Android ve iOS’taki Gmail uygulamalarına da geldi

Teknoloji devi dün yaptığı açıklamada, “çok arzu edilen” olarak nitelendirdiği çeviriyi taşınabilir uygulamalara getirdiğini söyledi. Şimdi iOS ve Android uygulamalarından Bu özelliğe erişebilecek ve mesajları otomatik olarak çevirebileceksiniz. Önceden, bunu yapmak için içeriği kopyalayıp Google Çeviri gibi hizmetlere yüklemeniz gerekiyordu.

Google ayrıca özelliğin taşınabilir cihazlarda nasıl çalışacağına dair görseller de paylaştı. Kullanıcılar, mesajları çevirmek için bir e-postanın sağ üst köşesindeki üç noktaya ve ” Çevirmek” düğmesine tıklamanız gerekecek.

Gmail uygulamalarında çeviri özelliği, Android kullanıcıları önümüzdeki iki hafta içinde kademeli olaraksunulacak. 21 Ağustos’ta iOS için başlayacak..

beysehir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu