Haber

Çin, Güney Bölgelerinde Sağanak Yağışlar Nedeniyle Sel Kontrolü ve Afet Yardım Çalışmalarını Hızlandıracak

şekilIndex0

PEKİN, 11 Haziran (Xinhua) — Şiddetli yağmurlar ülkenin güney kesimlerini vururken, Çin sel kontrolü ve afet yardımı çabalarını artıracak.

Devlet Bakanlığı Taşkın Kontrol ve Kuraklık Önleme Merkezi ile Acil Durum İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, ilgili devlet dairelerinin erken fırtına uyarısı yapması, kurtarma gruplarını ve malzemelerini önceden hazırlaması, tehlikeli durumlara derhal müdahale etmesi ve insanları tahliye etmesi gerektiği belirtildi. zamanında tehlikeli alanlar.

Açıklamada, küçük ve orta büyüklükteki nehirlerin şiddetli taşkın ve taşkınlarının önlenmesi ve bunlara müdahalenin desteklenmesi, küçük ve orta büyüklükteki rezervuarların güvenliğinin sağlanması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiği de vurgulandı.

Çin Devlet Taşkın Kontrol ve Kuraklık Yardım Merkezi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, sellere karşı 4. seviye bir acil durum müdahalesi başlattığını duyurdu.

Çin’in güneyindeki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ndeki Beihai şehrinin bazı kesimlerinde Cuma günü şiddetli yağışlar sele neden oldu ve çok sayıda köyü etkiledi. Selde can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

sultanbeyli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu