Haber

Celtic Taraftarları Filistin’i Desteklemeye Devam Ediyor

İskoç temsilcisi Celtic’in taraftarları, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle Filistin’e destek vermeye devam ediyor.

İskoç Ligi’nde dün oynanan ve Celtic’in 4-1 kazandığı Hearts maçında deplasmanda takımlarına destek olmak için tribünlerdeki yerini alan yüzlerce Celtic taraftarı, Filistin bayrağını açtı.

Kulüp yönetiminin eleştirilerine rağmen Filistin’e desteğini sürdüren Celtic taraftarları, bu tavrını Çarşamba günü UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak Atletico Madrid maçında da sürdürmeyi planlıyor.

“Celtic bir futbol kulübüdür, siyasi bir organizasyon değil.” Kulübün açıklamasına tepki gösteren Celtic Taraftarlar Derneği, “Tribünde siyasi görüşlerini ifade etme hakkına sahip olduklarını” belirtti.

“Futbol taraftarlarının ve sıradan vatandaşların, siyasi görüşlerini toplumun diğer kesimlerinde olduğu gibi tribünlerde de ifade etme hakkına sahip olduğuna olan inancımız sarsılmazdır. Tarihi ve tarihi küçümseyen elitist bir yönetim kurulunun bize dikte etmelerine izin vermeyeceğiz.” Taraftar kulübünün açıklamasında Celtic Club’ın gelenekleri” denildi. ifadeler kullanıldı.

Celtic taraftarları daha önceki yıllarda tribünlerde Filistin’e bayraklar ve çeşitli pankartlarla destek vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu