Haber

Balıkesir’de “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Sporu” konferansı düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi Sağlık, Kültür ve SporBaşkanlığımızca Cumhuriyetin 100. Yıldönümünde Türk Sporları Konferansı düzenlendi.

Balıkesir Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Polis Memuru Fethi Sekin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Programa katılan eski milli futbolcu ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, konuşmasında Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü yaşamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti çok zor şartlar altında kurduğunu vurgulayan Sancaklı, “Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit, gazi ve emeği geçen herkesin önünde saygıyla eğiliyorum. Atatürk’ün adını anmayanları da kınıyorum. 100. yıl dönümü.” dedi.

Türk futbolunda altyapı sorunu olduğunu belirten Sancaklı, şöyle konuştu:

“Bizim spor Kültür anlamında sıkıntımız var, yerleşik bir spor kültürümüz yok. Türk gençliği dünyanın hiçbir ülkesinin gençliğinden daha az yetenekli değil, tam tersine daha yetenekli. Türkiye her zaman 18 yaş grubuna kadar sıralama alıyor ama sonrasında altyapı eğitimi yetersiz olduğu için büyükler kategorisinde lastiğimiz patlıyor. Bizim bir sistemimiz yok, A takım seviyesine geldiğimizde bunların eksikliğinden dolayı geri kalıyoruz. Bu sene bir çalışma yapıyoruz, altyapı konusunda kulüplere biraz baskı uygulayacağız. Tesis, öğretmen ve idari açıdan altyapı oluşturmaya çalışacağız. Başka kurtuluşumuz yok, voleybolda başarı tesadüf değil. “Voleyboldaki başarılarımız uzun yıllar devam edecek çünkü bu temeller 20 yıl önce atıldı.”

Sancaklı, gençlere Atatürk’ün izniyle gitmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Program hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

beylikduzuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu